Aloes Twoją kosmetyczką

Czy Aloes jest Twoją kosmetyczką ?

 

Aloes i skóra to dobrana para!

 

Aloes reguluje odczyn kwasowo-zasadowy skóry

Bo zdrowa skóra i aloes mają taką samą wartość Ph, a wynosi ono 5,2 – 5,6. Jest to odczyn ochronny, który broni naszą skórę przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. Większość mikroorganizmów źle czuje się w takim lekko kwaśnym otoczeniu. Dlatego po prostu rozwój bakterii, wirusów i grzybów na naszej skórze jest zahamowany. Natomiast przyjazne środowisko, czyli naturalna flora bakteryjna, doskonale rozwija się w środowisku, które stwarza aloes. Aloes działa bakteriostatycznie dzięki antybakteryjnym związkom naturalnie występującym w jego miąższu. Są to liczne związki z grupy fenoli, antrachinony, lupeol (krewny aspiryny), kwas cynamonowy, związki zawierające organiczną siarkę. A mukopolisacharydy, czyli śluzowielocukry uszczelniają ściany komórkowe, aby uniemożliwiać inwazję wirusom.

 

Aloes wnika bardzo głęboko w warstwy naskórka

Aloes ma zdolność wprowadzania wody bezpośrednio do tkanek. Badania wykazały, że aloes przechodzi przez naskórek 4 razy szybciej niż woda. Nasza skóra jest jakby zaimpregnowana przed wodą za pomocą płaszcza hydrolipidowego. Natomiast biologicznie czynne składniki aloesu przenikają przez tą ochronę swobodnie, dzięki naturalnemu składnikowi jakim są ligniny i mukopolisacharydy. Kolejne warstwy naskórka zatrzymują dla siebie cenne składniki aloesu i działają jak filtry. Naukowcy twierdzą, że takie zjawisko świadczy o powinowactwie miąższu aloesowego do ludzkiej skóry. W praktyce to może wyglądać tak, że kiedy skóra jest naprawdę spragniona nawilżenia, można zużyć na raz pół tubki aloesowego żelu, bo skóra wchłania w ciągu chwili warstwę bioaktywnego żelu i woła jeszcze!

Dzięki temu aloes aktywny biologicznie sprawdzi się w każdym kosmetycznym zabiegu bez względu na rodzaj skóry!!! Krem, maseczka czy płyn, powinien zawierać minimum 25% czystego aloesu.

To dzięki mukopolisacharydom oraz ligninom zawartym w aloesie, działa mechanizm nawilżenia tkankowego, który ułatwia wprowadzanie wody w przestrzenie międzykomórkowe. Aloes działa u źródła – wchodzi na poziom każdej komórki.

Aloes rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza podskórne krążenie krwi

Widoczny efekt miejscowego, ale chwilowego zaczerwienienia skóry można zobaczyć po zdjęciu aloesowej maseczki kosmetycznej. Witaminy, substancje mineralne, biostymulatory zawarte w aloesie zaczynają przenikać w głębsze partie skóry, a pulsujące naczynka włosowate dają o sobie znać.

Aloes ma przy tym działanie rozluźniające włókna keratyny, czyli białka, z którego zbudowana jest zewnętrzna, martwa warstwa skóry. Działa jak piling, ale biochemiczny, łagodny, bez tarcia. Skóra staje się bardziej chłonna i jest świetnie przygotowana na działanie zabiegów kosmetycznych.

Aloes przyspiesza regenerację tkanek, bo pobudza komórki do podziału

W sytuacji uszkodzenia skóry, czy też oparzeń aloes potrafi stymulować podziały komórkowe, czyli wpływa na proces gojenia. Uszkodzone ciało zostaje załatane w procesie ziarninowania – czyli przyrostu nowej tkanki łącznej. Ziarnina jest produkowana przez komórki nazywane fibroblastami, które także także wytwarzają substancję klejorodną składającą się z kolagenu – i tak powstaje blizna.

Na podstawie badań opublikowanych w czasopismach naukowych:

-Beneficial Effects Of Aloe In Wound Healing,                                             Departament Of Surgery & Graduate School Of Biomedical Sciences, University Of Texas Medical Branch (Phytotherapy /research (1993)

-Anti-Inflammatory & Wound Healing Activity Of A Growth Substance In Aloe Vera,Pensylvania College Of Podiatric Medicine, 1994

-Effect Of Aloe Vera Gel To Healing Of Burn Wound A Clinical & Histologic Study, Ramathibodi Hospital, Mahidol University

Journal of The Medical Association of Thailand, 1995

-Antiinflammatory activity of extracts from Aloe vera gel,

Journal of Ethnopharmacology, 1996

-Influence of Aloe vera on collagen turnover in healing of dermal wounds in rats.

Mollecular and Cellular Biochemistry, 1998

Dowiedziono że składniki miąższu aloesowego mają bezpośredni wpływ na podziały komórkowe – przyspieszają i usprawniają proces zarówno ziarninowania jak i odbudowy naskórka. Dermatolodzy, którzy cenią sobie aloes, traktują go, jako aktywator fibroblastów.

Nasza skóra składa się z 72 % z włókien kolagenowych, których wolne przestrzenie są wypełnione przez opisane wcześniej mukopolisacharydy. Jak wiemy z doświadczenia wszystko działa sprawnie jedynie do czasu… Jeśli fibroblasty nagle zapominają, że powinny wytwarzać kolagen, to pojawiają się objawy starzenia skóry… Aloes natomiast zmusza je do bardziej efektywnej produkcji. Stąd po użyciu kremów z czystym, biologicznie aktywnym aloesem możemy uzyskać działanie liftingujące.

Aloes odżywi Twoją skórę od środka

Zasadniczo zdrowa skóra to przede wszystkim zdrowa dieta!

Najważniejsze jest przyswajanie składników odżywczych. A to również zapewni nam aloes. Sok, miąższ, napój z czystego aloesu wpływa na prawidłowe wchłanianie składników odżywczych w jelitach.

 

Mówi się, że jesteś tym co jesz,

ale ja jestem przekonana,

że jesteśmy przede wszystkim tym, co przyswajamy.

Nakarm swoją skórę od wewnątrz!

Stosowanie naturalnych suplementów, czyli na przykład sproszkowanych wyciągów z roślin, ziół, warzyw, owoców w postaci „tabletki” poprawi nie tylko wygląd twarzy, ale również uzupełni niedobory co dogłębnie poprawi stan samopoczucia, spowoduje wzrost energii, poprawę pracy mózgu i funkcjonowanie psychiki.

Częstą przyczyną chorób lub przyspieszonego starzenia się organizmu są NIEDOBORY! Chodzi o niedostatki podstawowych składników odżywczych, których brakuje niestety w naszej diecie, dlatego że z powodu zanieczyszczenia środowiska spada jakość naszego jadła.

Popijanie aloesem witaminowych suplementów dietetycznych zwiększa ich biodostępność! Dlatego, że biologicznie aktywne składniki aloesu ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych.

Pijąc aloes pamiętaj o piciu wody ! Minimum 8 szklanek dziennie!

 

Poznaj 5 Zasad Jak Wybrać Aloes Aktywny Biologicznie i Nie Zmarnować Pieniędzy Na Rozcieńczoną Podróbkę

 

Pozdrawiam Cię aloesowo

Olga

 

Leave a Reply